جار التحميل...
Sunday، 10 Mordād 1400
عنوانك القصير
02100000000
09120000000
تامین تجهیزات صنعتی، دریایی و اقلام مصرفی و یدکی شناورها
العنوان
العنوان

انواع مبدل حرارتی

انواع مبدل حرارتی

انواع مبدل حرارتیانواع مبدل حرارتی : همان طور که میدانید مبدل های به اصطلاح حرارتی دارای انواع متفاوتی هستند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. این مبدل ها از انواع متفاوتی تشکیل شده و هر یک از آنها کارایی و کاربردی مخصوص دارد. شما در ادامه می توانید با مهم ترین انواع مبدل ها آشنا شوید. با ما همراه باشید. مبدل حرارتی مدل صفحه ای مدل صفحه ای جوشی مدل صفحه ای گسکت داردر ادامه به معرفی مختصری از مدل صفحه ای خواهیم پرداخت 

مبدل حرارتی صفحه ای

مبدل حرارتی صفحه ای از تعداد بالای صفحات چین دار که اغلب از جنس فولاد ضد زنگ میباشند تشکیل شده است که صفحات درون آن بواسطه ی واشرهای پلیمری از هم تفکیک شده  و در یک قاب فولادی مستقر شده اند. بنا بر این قاب، صفحات و واشرها اجزای اصلی تشکیل دهنده مبدل های حرارتی از نوع صفحه ای می باشند.

صفحات توسط پیچ و مهره بین دو صفحه ی فولادی محکم شده اند . در اینگونه مبدل حرارتی ها ،امکان باز کردن صفحات برای بازبینی و تمیز نمودن آن ها وجود دارد. هر صفحه دارای یک گسکت(واشر) است که آب بندی صفحه و تأمین شبکه انتقال سیال در مجموعه صفحات بر عهده آن است.همچنین جهت اتصال صفحات مي توان از اتصالات ثابت مانند لحيم و جوش نیزاستفاده کرد. اگر اتصال پيچي باشد  بايد بين صفحات واشرهایی از جنس مرغوب و مناسب قرار داد تا از نشت نمودن سيال ممانعت نماید. در صورت بکار بردن اتصالات لحیمی و یا جوشی حجم مبدل حرارتی صفحه ای كاهش میابد ولی در ازای آن مقاومت در برابر خوردگي و فشار كاهش  پیدا میکند.

صفحات مبدل حرارتی صفحه ای، از لحاظ ضخامت نازک هستند و بر روي هر پلیت خطوط برجسته اي قرار دارد كه بر اثر متلاطم کردن جریان سیال نقش بسزایی در ميزان انتقال حرارت را  دارا میباشد.

این صفحات معمولا با فاصله نزدیک بهم حدود 3 تا 6 میلیمتر به یکدیگر متصل میباشند که کانال جریان را ایجاد میکنند و دو سيال تبادل كننده حرارت از حفره هایی كه در گوشه های صفحات واقع شده اند بصورت يك در ميان در فواصل صفحات از صفحه اي به صفحه ديگرانتقال می بابند.

این نوع از مبدل حرارتی صفحه ای جهت انتقال گرما بین مایع و گاز و یا جریان دو فازی ، مورد استفاده قرار میگیرند.

 

مدیر اصلی

Written by : مدیر اصلی

500 Characters left


 •  
  عنوان:
  عنوانك القصير...
 •  
  هاتف:
  هاتفك...
 •  
  هاتف:
  هاتفك...
 •  
  متحرك:
  هاتفك المحمول...
 •  
  متحرك:
  هاتفك المحمول...
 •  
  فاکس:
  الفاكس لك...
 •  
  البريد:
  بريدك الالكتروني...
العنوانالعنوان

جميع الحقوق هذا الموقع محفوظة

No Internet Connection